Franse parlementsverkiezingen 2022 -
2022 French legislative election

Van Wikipedia, de gratis encyclopedie


Alle 577 zetels van de Nationale Assemblee
289 zetels nodig voor een meerderheid

←  2017 12 juni 2022 (eerste ronde)
19 juni 2022 (tweede ronde)
2027 →
Blijken 47,5% ( Kleiner worden1,2 pp ) (1e ronde)
46,2% ( Toenemen3,6 pp) (2e ronde)
  Eerste feest Tweede partij
  Informele bijeenkomst van de ministers van Energie en Transport (TTE).  Aankomsten, transportministers Elisabeth Borne (37190062412) (bijgesneden).jpg Jean Luc MELENCHON in het Europees Parlement in Straatsburg, 2016 (bijgesneden).jpg
Leider Elisabeth Borne Jean-Luc Mélenchon
Partij LREMTDP LFI
Alliantie
  • LREM
  • TDP
  • Modem
  • horizonten
  • DVC- bondgenoten
  • LFI
  • PS
  • PE
  • PCF
  • DVG- bondgenoten
  • Leidersstoel Calvados' 6e ( nieuw gekozen ) Bouches-du-Rhône's 4e ( stond niet )
    laatste verkiezingen Nieuwe alliantie Nieuwe alliantie
    Stoelen voor 346 zitplaatsen 66 zitplaatsen
    Stoelen gewonnen 245 zitplaatsen 131 zitplaatsen
    Stoelwissel Kleiner worden101 Toenemen67
    1e ronde
    %
    5.857.364
    25,8% Kleiner worden6,5%
    5.836.079
    25,7% Toenemen1,1%
    2e ronde
    %
    8.002.419
    38,6% Kleiner worden10,6%
    6.556.198
    31,6% Toenemen19,9%

      Derde partij vierde partij
      Jordan Bardella 2019.png Christian-Jacob-2020 (bijgesneden).jpg
    Leider Jordan Bardella Christian Jacob
    Partij RN LR
    Alliantie
  • LR
  • UDI
  • dvd -bondgenoten
  • Leidersstoel Stond niet Seine-et-Marne's 4e ( stond niet )
    laatste verkiezingen 8 zitplaatsen 130 zitplaatsen
    Stoelen voor 7 zitplaatsen 120 zitplaatsen
    Stoelen gewonnen 89 zitplaatsen 64 zitplaatsen
    Stoelwissel Toenemen82 Kleiner worden56
    1e ronde
    %
    4.248.537
    18,7% Toenemen5,5%
    2.568.502
    11,3% Kleiner worden7,5%
    2e ronde
    %
    3.589.465
    17,3% Toenemen8,5%
    1.512.281
    7,3% Kleiner worden18,0%

    2022 Franse wetgevende verkiezing resultaten kaart eerste ronde.svg
    Kiesdistrict resultaten na de eerste ronde

    2022 Franse wetgevende verkiezing resultaten kaart tweede ronde.svg
    Kiesdistrict resultaten na de tweede ronde

    Minister-president voor de verkiezingen

    Elisabeth Borne
    LREM

    Gekozen premier

    Nader te bepalen

    behaalde, resulteerde dit voor het eerst sinds 1988 in een in 1997.

    In de eerste ronde was er enige controverse tussen het ministerie van Binnenlandse Zaken en de nieuwsmedia over welk blok als eerste eindigde, aangezien zowel NUPES als Ensemble ongeveer 26% van de stemmen behaalden. Ze werden gevolgd door RN met ongeveer 19% en UDC met ongeveer 11%. De opkomst voor de eerste ronde was een laagterecord van 47,5%. In de tweede ronde, waar de opkomst hoger was dan die van 2017, behaalde Macron's Ensemble-coalitie de meeste zetels (245), maar kwam 44 zetels tekort voor een absolute meerderheid. NUPES zou naar verwachting 131 (Ministerie van Binnenlandse Zaken) of 142 zetels ( Le Monde ) winnen, terwijl de extreemrechtse RN als partij de grootste parlementaire oppositie werd (89). UDC kreeg genoeg zetels (64 of 71) om een ​​kingmaker te zijn in de volgende regering, maar leed verliezen.

    De resultaten werden door politieke commentatoren gezien als een klap voor Macron en creëerden het potentieel voor politieke instabiliteit en patstelling. Op 21 juni begonnen de gesprekken tussen de verschillende partijen om een ​​stabiele

    Achtergrond

    Na de Franse parlementsverkiezingen van 2017 heeft de partij van de zittende president Emmanuel Macron , La République En Marche! (LREM), en zijn bondgenoten hadden een meerderheid in de Nationale Assemblee (577 zetels). De LREM-groep had 308 afgevaardigden, de Democratische Beweging en de aangesloten democratengroep hadden 42 afgevaardigden en het Agir-ensemble , dat in november 2017 werd opgericht, had 9 afgevaardigden. Hoewel in 2017 een voorstel om een ​​deel van het Franse parlement te laten kiezen met een systeem van evenredige vertegenwoordiging in het platform van Macron was opgenomen, werd deze verkiezingsbelofte niet waargemaakt. Een soortgelijke belofte werd gedaan door François Hollande tijdens de Franse presidentsverkiezingen van 2012 .

    , de dichtstbevolkte regio van Frankrijk.

    In de context van de gemeenschappelijke deelname aan de parlementsverkiezingen, als de grootste Franse linkse kracht bij de presidentsverkiezingen, probeerde LFI de belangrijkste linkse partijen te verenigen rond de vlag van de Nieuwe Ecologische en Sociale Volksunie , of NUPES. Er werden besprekingen gehouden met Europe Ecology – The Greens , waaronder de Ecologist Pole , evenals de Franse Communistische Partij , die zich respectievelijk op 2 en 3 mei 2022 bij de coalitie voegden; de PS bereikte op 4 mei een akkoord om zich bij de coalitie aan te sluiten, wat op 5 mei werd bevestigd door een partijstemming in de Nationale Raad. Dit resulteerde in de eerste brede linkse alliantie sinds Meervoudig Links bij de Franse parlementsverkiezingen van 1997 .

    Discussie met de Federatie van Republikeins Links (FGR), die zich bij NUPES wilde aansluiten, bleef onbeantwoord; de FGR vormde toen allianties met de Radicale Partij van Links , die intern integratie in NUPES verwierp, en de dissidente minderheid in de PS, onder de diverse linkse partijen . Hun kandidaten presenteerden zich als onderdeel van het 'seculiere en republikeinse' links tussen Macron en Mélenchon. De Nieuwe Antikapitalistische Partij kondigde aan dat ze niet tot de coalitie zou toetreden vanwege wat zij onoverkomelijke ideologische verschillen met de PS noemden, terwijl Lutte Ouvrière aankondigde dat de partij haar eigen partij zou leiden, los van NUPES, die zij als hervormingsgezind beschouwen .

    Op 5 mei 2022 veranderde LREM zijn naam in Renaissance en introduceerde het zijn grote tentcoalitie voor de parlementsverkiezingen, bestaande uit de presidentiële meerderheidspartijen genaamd Ensemble Citoyens (Ensemble). Op 16 mei benoemde Macron Élisabeth Borne tot premier, ter vervanging van Jean Castex . Borne, een lid van Renaissance en voorheen van de PS, was Macron's minister van Arbeid, Werkgelegenheid en Economische Inclusie voorafgaand aan haar benoeming tot premier. Ze is pas de tweede vrouw die het ambt bekleedt.

    Kiessysteem

    met één lid . Een kandidaat die een absolute meerderheid van geldige stemmen en een totaal aantal stemmen van meer dan 25% van het geregistreerde electoraat behaalt, wordt in de eerste ronde gekozen. Als geen enkele kandidaat deze drempel bereikt, wordt er een tweede verkiezing gehouden tussen de twee beste kandidaten plus elke andere kandidaat die in totaal meer dan 12,5% van de geregistreerde kiezers heeft gestemd. De kandidaat die in de tweede ronde de meeste stemmen krijgt, is gekozen.

    data

    Volgens de bepalingen van de Kieswet moet de verkiezing worden gehouden binnen de zestig dagen die voorafgaan aan het verstrijken van de bevoegdheden van de vertrekkende Nationale Vergadering, verbonden aan de derde dinsdag van juni, vijf jaar na haar verkiezing, behalve in het geval van ontbinding van de Nationale Assemblee. Het einde van het mandaat van de in 2017 gekozen Vergadering is vastgesteld op 21 juni 2022. De data voor de parlementsverkiezingen op het vasteland van Frankrijk waren vastgesteld op 12 en 19 juni. Kandidatuurverklaringen dienen uiterlijk op 20 mei voor de eerste ronde en 14 juni voor de tweede ronde te zijn ingediend. Fransen die in het buitenland wonen, konden in de dagen voorafgaand aan de stemming stemmen.

    Grote partijen en allianties betwisten

    Hieronder staan ​​​​de belangrijkste partijen en allianties die aan de verkiezingen deelnemen, gerangschikt op hun gecombineerde resultaten bij de vorige verkiezingen. Volgens Le Journal du dimanche worden de verkiezingen voornamelijk uitgevochten tussen drie blokken: een links blok (NUPES), een presidentieel blok van centrumrechts (Ensemble) en een extreemrechts blok.

    Partij of alliantie belangrijkste ideologie Positie Leider
    Ensemble La République En Marche! en bondgenoten Liberalisme centrum Stanislas Guerini
    democratische beweging Liberalisme Centrum naar centrum-rechts François Bayrou
    horizonten Liberalisme Centrum-rechts Édouard Philippe
    Gebieden van vooruitgang sociaal liberalisme Centrum naar centrum-links Olivier Dussopt
    Agir Centrum-rechts Franck Riester
    UDC De Republikeinen en bondgenoten liberaal conservatisme Centrum-rechts Christian Jacob
    Unie van Democraten en Onafhankelijken Liberalisme Centrum naar centrum-rechts
    NUPES La France Insoumise en bondgenoten democratisch socialisme Links naar uiterst links Adrien Quatennens
    Europa Ecologie – De Groenen en bondgenoten groene politiek Julien Bayou
    Socialistische Partij en bondgenoten sociaal-democratie Centrum-links Olivier Fauré
    generatie.s Eco-socialisme Benoit Hamon
    communisme Links naar uiterst links Fabien Roussel
    Nationale rally en bondgenoten Rechts populisme Uiterst rechts Jordan Bardella
    Radicale Partij van Links en bondgenoten sociaal liberalisme Centrum-links
    UPF Debout la France en bondgenoten nationaal conservatisme Nicolas Dupont-Aignan
    Les Patriotes Frans nationalisme Florian Philippot
    Lutte Ouvriere trotskisme Helemaal links Nathalie Arthaud
    Nieuwe antikapitalistische partij Anti-kapitalisme Helemaal links Philippe Poutou
    Heroveren en bondgenoten Frans nationalisme Uiterst rechts Eric Zemmour
    FGR Socialisme Centrum-links naar links Emmanuel Maurel
    Burger en Republikeinse Beweging sociaal gaullisme Linkervleugel Jean-Luc Laurent

    Afgevaardigden die niet herkiesbaar zijn

    Opiniepeilingen

    Lokale regressie van uitgevoerde peilingen

    Resultaten

    Eerste ronde

    moest vanwege de lage opkomst door de tweede ronde voor haar stoel.

    In wedstrijden tussen NUPES- en RN-kandidaten zeiden functionarissen van Ensemble dat ze "van geval tot geval" zouden beslissen of ze een kandidaat al dan niet zouden steunen. Élisabeth Borne , premier van Frankrijk , zei: "Ons standpunt is geen stem voor RN." Tegelijkertijd sprak ze alleen haar steun uit voor NUPES-kandidaten die volgens haar de republikeinse waarden respecteren. De eerste ronde bevestigde dat La France Insoumise (LFI) binnen NUPES en onder Frans links , terwijl de centrumlinkse dissidenten een veel lager aantal stemmen behaalden, zoals de Franse presidentsverkiezingen van 2022 ; van de meer dan 70 dissidente kandidaten kwalificeerden slechts 15 zich voor de tweede ronde.

    De eerste ronde werd gekenmerkt door een record lage opkomst van 47,5%. Bovendien was er enige controverse over de resultaten tussen het ministerie van Binnenlandse Zaken en Franse nieuwszenders, zoals France Info en Le Monde , met name over de vraag of NUPES of Ensemble als eerste eindigde; Dit was te wijten aan meningsverschillen over de vraag of linkse kandidaten binnen het NUPES-kader moesten worden overwogen of niet; soortgelijke discrepanties bestonden ook voor UDC en andere allianties. NUPES eindigde als tweede (volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken) of eerste (volgens Le Monde ), iets achter of vóór Ensemble (25,75-25,66% per ministerie van Binnenlandse Zaken en 26,1-25,9% per Le Monde ).

    Tweede ronde

    De tweede ronde had een hogere opkomst dan die bij de Franse parlementsverkiezingen van 2017, maar kwam niet overeen met die van de eerste ronde in 2020. De Ensemble-alliantie presteerde iets minder goed in peilingen en verloor hun absolute meerderheid in het parlement, terwijl ze toch de meeste zetels won. NUPES presteerde iets minder goed dan de peilingen, maar slaagde er toch in om hun zetelaandeel aanzienlijk te vergroten en zou volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken 131 zetels hebben gewonnen. RN presteerde aanzienlijk beter dan peilingen om een ​​ongekende 89 zetels te winnen en de grootste parlementaire oppositiegroep te worden, omdat elke samenstellende partij van NUPES van plan was hun eigen parlementaire groep te vormen, en daarmee de UDC-coalitie te overschaduwen, die genoeg zetels kreeg om een ​​kingmaker te zijn in de volgende regering, maar verloren zetels zoals verwacht, en werd geprojecteerd om 75 zetels te winnen. Het was de beste prestatie voor extreemrechts in het tijdperk van de Franse Vijfde Republiek , en de beste overall sinds het einde van de 19e eeuw. Verschillende nieuwsuitzendingen, zoals Agence France-Presse , gaven een ander resultaat met betrekking tot het uiteindelijke aantal stoelen, met respectievelijk Ensemble op 247, NUPES op 142 en UDC op 64, volgens Le Monde . Dit was te wijten aan verschillen in kandidaten, met name in de Franse overzeese kiesdistricten, al dan niet geclassificeerd als lid van deze allianties.

    De verkiezingen resulteerden in een hangend parlement , aangezien Ensemble slechts een relatieve meerderheid had . Het was het eerste opgehangen parlement sinds de instelling van de termijn van vijf jaar na het Franse grondwettelijk referendum van 2000 , evenals de eerste relatieve meerderheid sinds de Franse parlementsverkiezingen van 1988 , waarin de zittende president geen absolute meerderheid in het parlement had. . De algemene resultaten werden gezien als een ontkenning en een grote klap voor Macron, met een risico van politieke instabiliteit en patstelling . Minister van Financiën Bruno Le Maire noemde de uitkomst een "democratische schok", en zei dat als de andere blokken niet zouden meewerken, "dit ons vermogen om de Fransen te hervormen en te beschermen zou blokkeren". Premier Borne merkte op: "Het resultaat is een risico voor ons land gezien de uitdagingen die we het hoofd moeten bieden." LR, de leidende partij van UDC, werd verondersteld de kingmaker te zijn en mogelijk een rol te spelen voor Macron om zijn presidentiële meerderheid te behouden; Christian Jacob , de president van LR en de leider van UDC, verklaarde echter dat zijn partij in de oppositie zou blijven , wat betekent dat de partij van Macron geen controle zou houden over de wetgevende macht. Mélenchon noemde de resultaten "teleurstellend" en zei dat NUPES en Frans links een verenigde, enkele parlementaire groep zouden moeten vormen om te voorkomen dat RN de grootste oppositiegroep in het Parlement zou worden, wat werd geweigerd door leiders van Europe Ecology - The Greens (EELV), Franse Communistische Partij (PCF) en Socialistische Partij (PS).

    Nationale resultaten

    Samenvatting van de verkiezingsresultaten van de Nationale Assemblee van 12-19 juni 2022
    Nationale Assemblee 2022.svg
    Partijen en coalities Eerste ronde Tweede ronde Totaal Stoelwisseling
    vs. 2017 Stemmen % Stoelen Stemmen % Stoelen Stoelen % La République En Marche! LREM 0 110 110 Gebieden van vooruitgang TDP 0 52 52 democratische beweging Modem 0 48 48 Toenemen6 horizonten H 1 26 27 Toenemen27 Overige partijen en diversen DVC 0 8 8 Ensemble ENS 5.857.364 25,75 1 8.002.419 38,57 244 245 42.46 Kleiner worden105 La France Insoumise LFI 4 68 72 Toenemen55 socialistische Partij PS 0 26 26 Kleiner worden4 Ecoloog Pool PE 0 23 23 Toenemen12 Franse Communistische Partij PCF 0 12 12 Toenemen2 Nieuwe ecologische en sociale Volksunie NUPES 5.836.079 25,66 4 6.556.198 31.60 127 131 22.70 Toenemen79 Nationale rally RN 4.248.537 18.68 0 3,589,465 17.30 uur 89 89 15.42 Toenemen81 de republikeinen LR 2.370.440 10.42 0 1.447.838 6.98 61 61 10.57 Kleiner worden51 Unie van Democraten en Onafhankelijken UDI 198.062 0,87 0 64.443 0.31 3 3 0,52 Kleiner worden15 Overige partijen en diversen DVD Nvt Nvt 0 Unie van Rechts en Centrum UDC 2.568.502 11.29 0 1.512.281 7.29 64 64 11.09 Kleiner worden66 Diversen links DVG 713.574 3.14 0 443.282 2.14 22 22 3.81 Tavini Huiraatira Tavini 0 3 3 Toenemen2 Femu op Corsica Femu 0 1 1 Stabiel0 Dekolonisatie en sociale emancipatiebeweging MDES 0 1 1 Toenemen1 Regionalisten REG 291.384 1.28 0 264.779 1.28 10 10 1.73 Diversen rechts DVD 530.782 2.33 0 231.071 1.11 10 10 1.73 Diversen centrum DVC 283,612 1.25 0 99,145 0.48 4 4 0,69 Debout la France DLF 0 1 1 Stabiel0 Soeverein rechts DSV 249.603 1.10 0 19,306 0,09 1 1 0,17 Diversen DIV 192.624 0,85 0 18,295 0,09 1 1 0,17 heroveren R 964.775 4.24 0 – – – – – ecologen ECO 608.314 2.67 0 0 0 Helemaal links EXG 266.412 1.17 0 11.229 0,05 0 0 0,00 Radicale Partij van Links PRG 126.689 0,56 0 0 0 Uiterst rechts EXD 6.457 0,03 0 0 0 Totaal 22.744.708 100,00 5 20.747.470 100,00 572 577 100,00 geldige stemmen 22.744.708 97,80 20.747.470 92.36 Blanco stembiljetten 362.193 1.56 1.235.844 5.50 Nul stembiljetten 149.306 0,64 480.962 2.14 Blijken 23.256.207 47.51 22.464.276 46.23 onthoudingen 25.697.541 52.49 26,125.084 53,77 geregistreerde kiezers 48.953.748 48.589.360 Bron: Ministerie van Binnenlandse Zaken

    Resultaten per kiesdistrict

    Kiesdistrict Gekozen plaatsvervanger (2017) Partij Gekozen plaatsvervanger (2022) Partij Ain 1e Xavier Breton LR Xavier Breton LR 2e Charles de la Verpillière LR Romain Daubié Modem 3e Olga Givernet LREM Olga Givernet LREM 4e Stéphane Trompille LREM Jérôme Buisson RN 5e Damien Abad LR Damien Abad DVD Aisne 1e Aude Bono-Vandorme LREM Nicolas Draak RN 2e Julien Duik LR Julien Duik LR 3e Jean-Louis Bricoout PS Jean-Louis Bricoout DVG 4e Marc Delatte LREM José Beaurain RN 5e Jacques Krabal LREM Jocelyn Designy RN Allier 1e Jean-Paul Dufrègne PCF Yannick Monnet PCF 2e Laurence Vanceunebrock-Mialon LREM Jorys Bovet RN 3e Bénédicte Peyrol LREM Nicolas Ray LR Alpes-de-Haute-Provence 1e Delphine Bagarry LREM Christian Girard RN 2e Christophe Castaner LREM Leo Walter LFI Hautes-Alpes 1e Pascale Boyer LREM Pascale Boyer LREM 2e Claire Bouchet PRG Joël Giraud LREM Alpes-Maritimes 1e Eric Ciotti LR Eric Ciotti LR 2e Loïc Dombreval LREM Lionel Tivoli RN 3e Cédric Roussel LREM Philippe Pradal horizonten 4e Alexandra Valletta-Ardisson LREM Alexandra Masson RN 5e Marine Brenier LR Christelle D'Intorni LR 6e Laurence Trastour-Isnart LR Bryan Masson RN 7e Eric Pauge LR Eric Pauge LR 8ste Bernard Brochand LR Alexandra Martin LR 9e Michèle Tabarot LR Michèle Tabarot LR Ardèche 1e Hervé Saulignac PS Hervé Saulignac PS 2e Michèle Victory PS Olivier Dussopt TDP 3e Fabrice Bruno LR Fabrice Bruno LR Ardennen 1e Bérengère Poletti LR Lionel Vuibert Agir 2e Pierre Cordier LR Pierre Cordier LR 3e Jean-Luc Warsmann UDI Jean-Luc Warsmann UDI Ariège 1e Benedicte Taurine LFI Benedicte Taurine LFI 2e Michel Larive LFI Laurent Panifous PS Aube 1e Grégory Besson-Moreau LREM Jordan Guitton RN 2e Valérie Bazin-Malgras LR Valérie Bazin-Malgras LR 3e Gérard Menuel LR Angélique Ranci RN Aude 1e Danièle Herin LREM Christophe Barthès RN 2e Alain Peréa LREM Frederic Falcon RN 3e Mireille Robert LREM Julien Rancoule RN Aveyron 1e Stéphane Mazars LREM Stéphane Mazars LREM 2e Anne Blanc LREM Laurent Alexandre LFI 3e Sébastien David LR Jean-François Rousset LREM Bouches-du-Rhône 1e Julien Ravier LR Sabrina Agresti-Roubache LREM 2e Claire Pitollat LREM Claire Pitollat LREM 3e Alexandra Louis LREM Gisèle Lelouis RN 4e Jean-Luc Mélenchon LFI Manuel Bompard LFI 5e Cathy Racon-Bouzon LREM Hendrik Davi LFI 6e Guy Teissier LR Lionel Royer-Perreaut DVD 7e Saïd Ahamada LREM Sébastien Delogu LFI 8ste Jean-Marc Zulesi LREM Jean-Marc Zulesi LREM 9e Bernard Deflesselles LR Joëlle Mélin RN 10e François-Michel Lambert José Gonzalez RN 11e Mohamed Laqhila Modem Mohamed Laqhila Modem 12e Eric Diard LR Franck Allisio RN 13e Pierre Dharreville PCF Pierre Dharreville PCF 14e Anne-Laurence Petel LREM Anne-Laurence Petel LREM 15e Bernard Reynès LR Romain Baubry RN 16e Monica Michel LREM Emmanuel Tache RN Calvados 1e Fabrice Le Vigoureux LREM Fabrice Le Vigoureux LREM 2e Laurence Dumont PS Arthur Delaporte PS 3e Nathalie Porte LR Jérémie Patrier-Leitus horizonten 4e Christophe Blanchet LREM Christophe Blanchet LREM 5e Bertrand Bouyx LREM Bertrand Bouyx LREM 6e Alain Tourret LREM Elisabeth Borne LREM Cantal 1e Vincent Descœur LR Vincent Descœur LR 2e Jean-Yves Bony LR Jean-Yves Bony LR Charente 1e Thomas Mesnier LREM Thomas Mesnier horizonten 2e Sandra Marsaud LREM Sandra Marsaud LREM 3e Jérôme Lambert MDC Catherine Colombier RN Charente-Maritime 1e Olivier Falorni DVG Olivier Falorni PRG 2e Frederique Tuffnell Modem Anne-Laure Babault LREM 3e Jean-Philippe Ardouin LREM Jean-Philippe Ardouin LREM 4e Raphaël Gerard LREM Raphaël Gerard LREM 5e Didier Quentin LR Christophe Plassard horizonten Cher 1e François Cormier-Bouligeon LREM François Cormier-Bouligeon LREM 2e Nadia Essayan Modem Nicolas Sansu PCF 3e Loïc Kervran LREM Loïc Kervran horizonten Corrèze 1e Christophe Jerretie Modem Francis Dubois LR 2e Frédérique Meunier LR Frédérique Meunier LR Corse-du-Sud 1e Jean-Jacques Ferrara LR Laurent Marcangeli horizonten 2e Paul-André Colombani PNC Paul-André Colombani PNC Haute-Corse 1e Michel Castellani Femu Michel Castellani Femu 2e Jean-Félix Acquaviva Femu Jean-Félix Acquaviva Femu Côte-d'Or 1e Didier Martin LREM Didier Martin LREM 2e Rémi Delatte LR Benoit Bordat FP 3e Fadila Khattabi LREM Fadila Khattabi LREM 4e Yolaine de Courson LREM Hubert Brigand LR 5e Didier Parijs LREM Didier Parijs LREM Côtes-d'Armor 1e Bruno Joncour Modem Mickaël Cosson Modem 2e Hervé Berville LREM Hervé Berville LREM 3e Marc Le Fur LR Marc Le Fur LR 4e Yannick Kerlogot LREM Murielle Lepvraud LFI 5e Eric Bothorel LREM Eric Bothorel LREM Creuse 1e Jean Baptiste Moreau LREM Catherine Couturier LFI Dordogne 1e Philippe Chassaing LREM Pascale Martin LFI 2e Michel Delpon LREM Serge Müller RN 3e Jean-Pierre Cubetafon Modem Jean-Pierre Cubetafon Modem 4e Jacqueline Dubois LREM Sébastien Peytavi Gs Doubs 1e Fannette Charvier LREM Laurent Croizier Modem 2e Eric Alauzet LREM Eric Alauzet LREM 3e Denis Sommer LREM Nicolas Pacquot horizonten 4e Frederic Barbier LREM Géraldine Grangier RN 5e Annie Genevard LR Annie Genevard LR Drôme 1e Mireille Clapot LREM Mireille Clapot LREM 2e Alice Thorot LREM Lisette Pollet RN 3e Célia de Lavergne LREM Marie Pochon EELV 4e Emmanuelle Anthoine LR Emmanuelle Anthoine LR Eure 1e Severine Gipson LREM Christine Loir RN 2e Fabien Gouttefarde LREM Katiana Levavasseur RN 3e Marie Tamarelle-Verhaeghe LREM Kevin Mauvieux RN 4e Bruno Questel LREM Philippe Bruno PS 5e Claire O'Petit LREM Timothee Houssin RN Eure-et-Loir 1e Guillaume Kasbarian LREM Guillaume Kasbarian LREM 2e Olivier Marleix LR Olivier Marleix LR 3e Laure de La Raudière LR Luc Lamirault horizonten 4e Philippe Vigier Modem Philippe Vigier Modem Finistère 1e Annaig Le Meur LREM Annaig Le Meur LREM 2e Jean-Charles Larsonneur LREM Jean-Charles Larsonneur LREM 3e Didier Le Gac LREM Didier Le Gac LREM 4e Sandrine Le Feur LREM Sandrine Le Feur LREM 5e Graziella Melchior LREM Graziella Melchior LREM 6e Richard Ferrand LREM Melanie Thomin PS 7e Liliane Tanguy LREM Liliane Tanguy LREM 8ste Erwan Balant Modem Erwan Balant Modem tuin 1e Françoise Dumas LREM Yoann Gillet RN 2e Nicolas Meizonnet RN Nicolas Meizonnet RN 3e Anthony Cellier LREM Pascale Bordes RN 4e Annie Chapelier LREM Pierre Maurin RN 5e Catherine Daufès-Roux LREM Michel Sala LFI 6e Philippe Berta Modem Philippe Berta Modem Haute-Garonne 1e Pierre Cabare LREM Hadrien Clouet LFI 2e Jean-Luc Lagleize Modem Anne Stambach-Terrenoir LFI 3e Corinne Vignon LREM Corinne Vignon LREM 4e Mickaël Nogal LREM François Piquemal LFI 5e Jean-François Portarrieu LREM Jean-François Portarrieu LREM 6e Monique Iborra LREM Monique Iborra LREM 7e Elisabeth Toutut-Picard LREM Christophe Bex LFI 8ste Joël Aviragnet PS Joël Aviragnet PS 9e Sandrine Mörch LREM Christine Arrighi EELV 10e Sébastien Nadot LREM Dominique Fauré PRV Gers 1e Jean-René Cazeneuve LREM Jean-René Cazeneuve LREM 2e Gisèle Biémouret PS David Taupiac PS Gironde 1e Dominique David LREM Thomas Cazenave LREM 2e Catherine Fabre LREM Nicolas Thierry EELV 3e Loïc Prud'homme LFI Loïc Prud'homme LFI 4e Alain David PS Alain David PS 5e Benoit Simian LREM Grégoire de Fournas RN 6e Eric Poulliat LREM Eric Poulliat LREM 7e Bérangère Couillard LREM Bérangère Couillard LREM 8ste Sophie Panonacle LREM Sophie Panonacle LREM 9e Sophie Mette Modem Sophie Mette Modem 10e Florent Boudié LREM Florent Boudié LREM 11e Véronique Hammerer LREM Edwige Diaz RN 12e Christelle Dubos LREM Pascal Lavergne LREM Hérault 1e Patricia Mirallès LREM Patricia Mirallès TDP 2e Muriel Ressiguier LFI Nathalie Oziol LFI 3e Coralie Dubost LREM Laurence Cristol LREM 4e Jean-François Eliaou LREM Sébastien Rome LFI 5e Philippe Huppé LREM Stephanie Galzy RN 6e Emmanuelle Menard RN Emmanuelle Menard EXD 7e Christophe Euzet LREM Aurélien Lopez-Liguori RN 8ste Nicolas Démoulin LREM Sylvain Carrière LFI 9e Patrick Vignal LREM Patrick Vignal LREM Ille-et-Vilaine 1e Mostapha Laabid LREM Frederic Mathieu LFI 2e Laurence Maillart-Méhaignerie LREM Laurence Maillart-Méhaignerie LREM 3e Claudia Rouaux PS Claudia Rouaux PS 4e Gaël Le Bohec LREM Mathilde Hignet LFI 5e Christine Cloarec LREM Christine Cloarec LREM 6e Thierry Benoit UDI Thierry Benoit horizonten 7e Jean-Luc Bourgeaux LR Jean-Luc Bourgeaux LR 8ste Florian Bachelier LREM Mickaël Bouloux PS Indre 1e François Jolivet LREM François Jolivet horizonten 2e Nicolas Forissier LR Nicolas Forissier LR Indre-et-Loire 1e Philippe Chalumeau LREM Charles Fournier EELV 2e Daniel Labaronne LREM Daniel Labaronne LREM 3e Sophie Metadier UDI Henri Alfandari horizonten 4e Fabienne Colboc LREM Fabienne Colboc LREM 5e Sabine Thillaye Modem Sabine Thillaye Modem Isère 1e Camille Galliard-Minier LREM Olivier Veran LREM 2e Jean-Charles Colas-Roy LREM Cyrielle Chatelain EELV 3e Emilie Chalas LREM Elisa Martin LFI 4e Marie-Noëlle Battistel PS Marie-Noëlle Battistel PS 5e Catherine Kamowski LREM Jérémie Iordanoff EELV 6e Cendra Motin LREM Alexis Jolly RN 7e Monique Limon LREM Yannick Neuder LR 8ste Caroline Abadie LREM Caroline Abadie LREM 9e Élodie Jacquier-Laforge Modem Élodie Jacquier-Laforge Modem 10e Marjolaine Meynier-Millefert LREM Marjolaine Meynier-Millefert LREM Jura 1e Danielle Brulebois LREM Danielle Brulebois LREM 2e Marie-Christine Dalloz LR Marie-Christine Dalloz LR 3e Jean-Marie Sermier LR Justine Gruet LR Landes 1e Fabien Laine Modem Geneviève Darrieussecq Modem 2e Lionel Causse LREM Lionel Causse LREM 3e Boris Vallaud PS Boris Vallaud PS Loir-et-Cher 1e Stéphane Baudu Modem Marc Fesneau Modem 2e Guillaume Peltier LR Roger Chudeau RN 3e Pascal Brindeau UDI Christophe Marion LREM Loire 1e Regis Juanico Gs Quentin Bataillon LREM 2e Jean-Michel Mis LREM Andrée Taurinya LFI 3e Valeria Faure-Muntian LREM Emmanuel Mandon Modem 4e Dino Cinieri LR Dino Cinieri LR 5e Nathalie Sarles LREM Antoine Vermorel-Marques LR 6e Julien Borowczyk LREM Jean-Pierre Taite LR Haute-Loire 1e Isabelle Valentin LR Isabelle Valentin LR 2e Jean-Pierre Vigier LR Jean-Pierre Vigier LR Loire-Atlantische Oceaan 1e François de Rugy LREM Mounir Belhamiti LREM 2e Valérie Oppelt LREM Andy Kerbrat LFI 3e Anne-France Brunet LREM Segolène Amiot LFI 4e Aude Amadou LREM Julie Laernoes EELV 5e Luc Geismar Modem Sarah El Haïry Modem 6e Yves Daniël LREM Jean-Claude Raux EELV 7e Sandrine Josso Modem Sandrine Josso Modem 8ste Audrey Dufeu-Schubert LREM Matthias Tavel LFI 9e Yannick Haury Modem Yannick Haury Modem 10e Sophie Errante LREM Sophie Errante LREM Loiret 1e Stephanie Rist LREM Stephanie Rist LREM 2e Caroline Janvier LREM Caroline Janvier LREM 3e Claude de Ganay LR Mathilde Parijs RN 4e Jean-Pierre Door LR Thomas Menage RN 5e Marianne Dubois LR Anthony Brosse LREM 6e Richard Ramos Modem Richard Ramos Modem Kavel 1e Aurélien Pradié LR Aurélien Pradié LR 2e Huguette Tiegna LREM Huguette Tiegna LREM Lot-et-Garonne 1e Michel Lauzzana LREM Michel Lauzzana LREM 2e Alexandre Freschi LREM Hélène Laporte RN 3e Olivier Damaisin LREM Annick Neef RN Lozère 1e Pierre Morel-À-L'Huissier UDI Pierre Morel-À-L'Huissier UDI Maine-et-Loire 1e Matthieu Orphelin LREM François Gernigon horizonten 2e Stella Dupont LREM Stella Dupont LREM 3e Anne-Laure Blin LR Anne-Laure Blin LR 4e Laëtitia Saint-Paul LREM Laëtitia Saint-Paul LREM 5e Denis Masséglia LREM Denis Masséglia LREM 6e Nicole Dubre-Chirat LREM Nicole Dubre-Chirat LREM 7e Philippe Bolo Modem Philippe Bolo Modem Manche 1e Philippe Gosselin LR Philippe Gosselin LR 2e Bertrand Sorre LREM Bertrand Sorre LREM 3e Stephane Travert LREM Stephane Travert LREM 4e Sonia Krimi LREM Anna Pic PS Marne 1e Valérie Beauvais LR Xavier Albertini horizonten 2e Aina Kuric LREM Anne-Sophie Frigout RN 3e Eric Girardin LREM Eric Girardin LREM 4e Lise Magnier LR Lise Magnier horizonten 5e Charles de Courson LC Charles de Courson LC Haute-Marne 1e Sylvain Templier LREM Christophe Bentz RN 2e François Cornut Gentille LR Laurence Robert-Dehault RN Mayenne 1e Guillaume Garot PS Guillaume Garot PS 2e Géraldine Bannier Modem Géraldine Bannier Modem 3e Yannick Favennec Becot LR Yannick Favennec Becot horizonten Meurthe-en-Moezel 1e Carole Grandjean LREM Carole Grandjean LREM 2e Pascale Cesar Modem Emmanuel Lacresse LREM 3e Xavier Paluszkiewicz LREM Martine Étienne LFI 4e Thibault Bazin LR Thibault Bazin LR 5e Dominique Potier PS Dominique Potier PS 6e Caroline Fiat LFI Caroline Fiat LFI Maas 1e Bertrand Pancher DVD Bertrand Pancher DVD 2e Emilie Cariou LND Florence Goulet RN Morbihan 1e Hervé Pellois LREM Anne Le Hénanff horizonten 2e Jimmy Pahun Modem Jimmy Pahun Modem 3e Nicole Le Peih LREM Nicole Le Peih LREM 4e Paul Molac DVG Paul Molac DVG 5e Gwendal Rouillard LREM Lysiane Metayer LREM 6e Jean Michel Jacques LREM Jean Michel Jacques LREM Moezel 1e Belkhir Belhaddad LREM Belkhir Belhaddad LREM 2e Ludovic Mendes LREM Ludovic Mendes LREM 3e Richard Luiger LREM Charlotte Leduc LFI 4e Fabien Di Filippo LR Fabien Di Filippo LR 5e Nicole Gries-Trisse LREM Vincent Seitlinger LR 6e Christophe Arend LREM Kevin Pfeffer RN 7e Hélène Zannier LREM Alexandre Loubet RN 8ste Brahim Hammouche Modem Laurent Jacobelli RN 9e Isabelle Rauch LREM Isabelle Rauch horizonten Nièvre 1e Perrine Goulet LREM Perrine Goulet LREM 2e Patrice Perrot LREM Patrice Perrot LREM Noord 1e Adrien Quatennens LFI Adrien Quatennens LFI 2e Ugo Bernalicis LFI Ugo Bernalicis LFI 3e Christophe Di Pompeo LREM Benjamin Saint-Huile DVG 4e Brigitte Liso LREM Brigitte Liso LREM 5e Sébastien Huyghe LR Victor Catteau RN 6e Charlotte Lecocq LREM Charlotte Lecocq LREM 7e Valérie Six UDI Félicie Gerard horizonten 8ste Catherine Osson LREM David Guiraud LFI 9e Valérie Petit LREM Violette Spillebout LREM 10e Vincent Ledoux LR Gérald Darmanin LREM 11e Florence Morlighem LREM Roger Vicot PS 12e Anne-Laure Cattelot LREM Michaël Taverne RN 13e Christian Hutin MDC Christine Decodts LREM 14e Paul Christophe LR Paul Christophe Agir 15e Jennifer de Temmerman LREM Pierrick Berteloot RN 16e Alain Bruneel PCF Matthieu Marchio RN 17e Dimitri Houbron LREM Thibaut François RN 18e Guy Briout UDI Guy Briout UDI 19e Sébastien Chenu RN Sébastien Chenu RN 20ste Fabien Roussel PCF Fabien Roussel PCF 21ste Béatrice Descamps UDI Béatrice Descamps UDI Oise 1e Victor Habert-Dassault LR Victor Habert-Dassault LR 2e Agnes Thill UDI Philippe Ballard RN 3e Pascal Bois LREM Alexandre Sabatou RN 4e Eric Woerth LREM Eric Woerth LREM 5e Pierre Vatin LR Pierre Vatin LR 6e Carole Bureau Bonnard LREM Michel Guiniot RN 7e Maxime Minot LR Maxime Minot LR Orne 1e Chantal Jourdan PS Chantal Jourdan PS 2e Véronique Louwagie LR Véronique Louwagie LR 3e Jérôme Nury LR Jérôme Nury LR Pas-de-Calais 1e Bruno Duverge Modem Emmanuel Blairy RN 2e Jacqueline Maquet LREM Jacqueline Maquet LREM 3e Emmanuel Blairy RN Jean Marc Tellier PCF 4e Robert Therry LR Philippe Fait horizonten 5e Jean-Pierre Pont LREM Jean-Pierre Pont LREM 6e Christophe Leclercq LREM Christine Engran RN 7e Pierre-Henri Dumont LR Pierre-Henri Dumont LR 8ste Benoît Potterie LREM Bertrand Petit PS 9e Marguerite Deprez-Audebert Modem Caroline Parmentier RN 10e Ludovic Pajot RN Thierry Frappé RN 11e Marine Le Pen RN Marine Le Pen RN 12e Bruno Bilde RN Bruno Bilde RN Puy-de-Dôme 1e Valérie Thomas LREM Marianne Maximi LFI 2e Christine Pirès-Beaune PS Christine Pirès-Beaune PS 3e Laurence Vichnievsky Modem Laurence Vichnievsky Modem 4e Michel Fanget Modem Delphine Lingemann Modem 5e André Chassaigne PCF André Chassaigne PCF Pyrénées-Atlantiques 1e Josy Poueyto Modem Josy Poueyto Modem 2e Jean-Paul Mattei Modem Jean-Paul Mattei Modem 3e David Habib PS David Habib PS 4e Jean Lassalle RÉS Iñaki Echaniz PS 5e Florence Lasserre-David Modem Florence Lasserre-David Modem 6e Vincent Bru Modem Vincent Bru Modem Hautes-Pyrénées 1e Jean Bernard Sempastous LREM Sylvie Ferrer LFI 2e Jeanine Dubie PRG Benoit Mournet LREM Pyrénées-Orientales 1e Romain Grau LREM Sophie Blanc RN 2e Catherine Pujol RN Anaïs Sabatini RN 3e Laurence Gayte LREM Sandrine Dogor-Zo RN 4e Sébastien Cazenove LREM Michele Martinez RN Bas-Rhin 1e Thierry Michels LREM Sandra Regole EELV 2e Sylvain Waserman Modem Emmanuel Fernandes LFI 3e Bruno Studer LREM Bruno Studer LREM 4e Martine Wonner LREM Françoise Buffet LREM 5e Antoine Herth LR Charles Sitzenstuhl LREM 6e Philippe Meyer LR Louise Morel LREM 7e Patrick Hetzel LR Patrick Hetzel LR 8ste Frederic Reiss LR Stephanie Kochert horizonten 9e Vincent Thiébaut LREM Vincent Thiébaut horizonten Haut-Rhin 1e Yves Hemedinger LR Brigitte Klinkert LREM 2e Jacques Cattin LR Hubert Ott Modem 3e Jean-Luc Reitzer LR Dieier Lemaire horizonten 4e Raphaël Schellenberger LR Raphaël Schellenberger LR 5e Olivier Becht DVD Olivier Becht Agir 6e Bruno Fuchs Modem Bruno Fuchs Modem Rhône 1e Thomas Rudigoz LREM Thomas Rudigoz LREM 2e Hubert Julien-Laferrière LREM Hubert Julien-Laferrière GE 3e Jean-Louis Touraine LREM Marie-Charlotte Garin EELV 4e Anne Brugnera LREM Anne Brugnera LREM 5e Blandine Brocard LREM Blandine Brocard LREM 6e Bruno Bonnel LREM Gabriël Amard LFI 7e Anissa Khedher LREM Alexandre Vincendet LR 8ste Nathalie Serre LR Nathalie Serre LR 9e Bernard Perrut LR Alexandre Portier LR 10e Thomas Gassillou LREM Thomas Gassillou Agir 11e Jean-Luc Fugit LREM Jean-Luc Fugit LREM 12e Cyrille Isaac-Sibille Modem Cyrille Isaac-Sibille Modem 13e Danièle Cazarian LREM Sarah Tanzilli LREM 14e Yves Blein LREM Idir Boumertit LFI Haute-Saône 1e Barbara Bessot stembiljet LREM Antoine Villedieu RN 2e Christophe Lejeune LREM Emerische Zalm RN Saône-et-Loire 1e Benjamin Dirx LREM Benjamin Dirx LREM 2e Josiane Corneloup LR Josiane Corneloup LR 3e Remy Rebeyrotte LREM Remy Rebeyrotte LREM 4e Cécile Untermaier PS Cécile Untermaier PS 5e Raphaël Gauvain LREM Louis Margueritte LREM Sarthe 1e Damien Pichereau LREM Julie Delpech LREM 2e Marietta Karamanli PS Marietta Karamanli PS 3e Pascale Fontenel-Personne Modem Eric Martineau Modem 4e Sylvie Tolmont PS Elise Leboucher LFI 5e Jean-Carles Grelier LREM Jean-Carles Grelier LREM Savoie 1e Typhanie Degois LREM Marina Ferrari Modem 2e Vincent Rolland LR Vincent Rolland LR 3e Emilie Bonnivard LR Emilie Bonnivard LR 4e Patrick Mignola Modem Jean-François Coulomme LFI Haute-Savoie 1e Véronique Riotton LREM Véronique Riotton LREM 2e Jacques Rey LREM Antoine Armand LREM 3e Christelle Petex-Levet LR Christelle Petex-Levet LR 4e Virginie Duby-Muller LR Virginie Duby-Muller LR 5e Marion Lenne LREM Anne-Cécile Violland horizonten 6e Xavier Roseren LREM Xavier Roseren LREM Parijs 1e Sylvain Maillard LREM Sylvain Maillard LREM 2e Gilles Le Gendre LREM Gilles Le Gendre LREM 3e Stanislas Guerini LREM Stanislas Guerini LREM 4e Brigitte Kuster LR Astrid Panosyan-Bouvet LREM 5e Benjamin Griveaux LREM Julien Bayou EELV 6e Pierre Persoon LREM Sophia Chikirou LFI 7e Pacôme Rupin LREM Clément Beaune LREM 8ste Laetitia Avia LREM Eva Sas EELV 9e Buon Tan LREM Sandrine Rousseau EELV 10e Anne-Christine Lang LREM Rodrigo Arena's LFI 11e Marielle de Sarnez Modem Maud Gate Modem 12e Olivia Grégoire LREM Olivia Grégoire LREM 13e Hugues Renson LREM David Amiel LREM 14e Sandra Boëlle LR Benjamin Haddad LREM 15e Lamia El Aaraje PS Danielle Simonnet LFI 16e Mounir Mahjoubi LREM Sarah Legrain LFI 17e Danièle Obono LFI Danièle Obono LFI 18e Pierre-Yves Bournazel LR Aymeric Caron Seine-Maritime 1e Damien Adam LREM Damien Adam LREM 2e Annie Vidal LREM Annie Vidal LREM 3e Hubert Wulfranc PCF Hubert Wulfranc PCF 4e Sira Sylla LREM Alma Dufour LFI 5e Gérard Leseul PS Gérard Leseul PS 6e Sébastien Jumel PCF Sébastien Jumel PCF 7e Agnès Firmin-Le Bodo LR Agnès Firmin-Le Bodo horizonten 8ste Jean-Paul Lecoq PCF Jean-Paul Lecoq PCF 9e Stephanie Kerbarh PRG Marie-Agnès Poussier-Winsback horizonten 10e Xavier Batut LREM Xavier Batut LREM Seine-et-Marne 1e Aude Luquet Modem Aude Luquet Modem 2e Sylvie Bouchet Bellecourt LR Frederic Valletoux horizonten 3e Jean-Louis Thiériot LR Jean-Louis Thiériot LR 4e Christian Jacob LR Isabelle Perigault LR 5e Franck Riester LR Franck Riester Agir 6e Bernadette Beauvais LR Béatrice Roullaud RN 7e Rodrigue Kokouendo LREM Ersilia Soudais LFI 8ste Jean Michel Fauvergue LREM Hadrien Ghomi LREM 9e Michèle Peyron LREM Michèle Peyron LREM 10e Stephanie Do LREM Maxime Laisney LFI 11e Olivier Fauré PS Olivier Fauré PS Yvelines 1e Didier Baichere LREM Charles Rodwell LREM 2e Jean-Noël Barrot Modem Jean-Noël Barrot Modem 3e Béatrice Piron LREM Béatrice Piron LREM 4e Marie Lebec LREM Marie Lebec LREM 5e Yaël Braun-Pivet LREM Yaël Braun-Pivet LREM 6e Natalia Pouzyreff LREM Natalia Pouzyreff LREM 7e Michèle de Vaucouleurs Modem Nadia Hai LREM 8ste Michel Vialay LR Benjamin Lucas Gs 9e Bruno Millienne Modem Bruno Millienne Modem 10e Aurora Bergé LREM Aurora Bergé LREM 11e Philippe Benassaya LR William Martinet LFI 12e Florence Granjus LREM Karl Olive LREM Deux-Sèvres 1e Guillaume Chiche LREM Bastien Marchive horizonten 2e Delphine Batho PS Delphine Batho GE 3e Jean-Marie Fiévet LREM Jean-Marie Fiévet LREM Somme 1e François Ruffin LFI François Ruffin LFI 2e Cécile Delpirou LREM Barbara Pompili LREM 3e Emmanuel Maquet LR Emmanuel Maquet LR 4e Jean-Claude Leclabart LREM Jean-Philippe Tanguy RN 5e Grégory Labille UDI Yaël Ménache RN Tarn 1e Muriel Roques-Étienne LREM Frédéric Cabrolier RN 2e Marie-Christine Verdier-Jouclas LREM Karen Erodi LFI 3e Jean Terlier LREM Jean Terlier LREM Tarn-et-Garonne 1e Valérie Rabault PS Valérie Rabault PS 2e Sylvia Pinel PRG Mariene Hamelet RN Var 1e Geneviève Levy LR Yannick Chenevard horizonten 2e Cécile Muschotti LREM Laure Lavalette RN 3e Edith Audibert LR Stéphane Rambaud RN 4e Sereine Mauborgne LREM Philippe Lottiaux RN 5e Philippe Michel-Kleisbauer Modem Julie Lechanteux RN 6e Valérie Gomez-Bassac LREM Franck Giletti RN 7e Emilie Guerel LREM Frederic Boccaletti RN 8ste Fabien Matras LREM Philippe Schrek RN Vaucluse 1e Souad Zitouni LREM Joris Hébrard RN 2e Jean-Claude Bouchet LR Bénédicte Auzano RN 3e Adrien Morenas LREM Hervé de Lépinau RN 4e Jacques Bompard LS Marie-France Lorho RN 5e Julien Aubert LR Jean-François Lovisolo LREM Vendee 1e Philippe Latombe Modem Philippe Latombe Modem 2e Patrick Loiseau LREM Béatrice Bellamy horizonten 3e Stéphane Buchou LREM Stéphane Buchou LREM 4e Martine Leguille-Balloy LREM Véronique Besse DVD 5e Pierre Henriët LREM Pierre Henriët LREM Wenen 1e Françoise Ballet-Blu LREM Lisa Belluco EELV 2e Sacha Houlié LREM Sacha Houlié LREM 3e Jean-Michel Clément LREM Pascal Lecamp Modem 4e Nicolas Turkoois Modem Nicolas Turkoois Modem Haute-Vienne 1e Sophie Beaudouin-Hubière LREM Damien Maudet LFI 2e Pierre Venteau LREM Stéphane Delautrette PS 3e Marie-Ange Magne LREM Manon Meunier LFI Vogezen 1e Stéphane Viry LR Stéphane Viry LR 2e Gerard Cherpion LR David Valence LREM 3e Christophe Naegelen UDI Christophe Naegelen UDI 4e Jean-Jacques Gaultier LR Jean-Jacques Gaultier LR Yonne 1e Guillaume Larrivé LR Daniel Grenon RN 2e André Villiers UDI André Villiers horizonten 3e Michèle Crouzet Modem Julien Odoul RN Territoire de Belfort 1e Ian Boucard LR Ian Boucard LR 2e Michel Zumkeller UDI Florian Chauche LFI Essonne 1e Francis Chouat LREM Farida Amrani LFI 2e Bernard Bouley LR Nathalie da Conceicao Carvalho RN 3e Laëtitia Romeiro Dias LREM Alexis Izard LREM 4e Marie-Pierre Rixain LREM Marie-Pierre Rixain LREM 5e Cedric Villani LREM Paul Midy LREM 6e Stephanie Atger LREM Jérôme Guedj PS 7e Robin Reda LREM Robin Reda LREM 8ste Nicolas Dupont-Aignan DLF Nicolas Dupont-Aignan DLF 9e Marie Guévenoux LREM Marie Guévenoux LREM 10e Pierre-Alain Raphan LREM Antoine Léaument LFI Hauts-de-Seine 1e Elsa Faucillon PCF Elsa Faucillon PCF 2e Bénédicte Petelle LREM Francesca Pasquini EELV 3e Christine Hennion LREM Philippe Juvin LR 4e Isabelle Florennes Modem Sabrina Sebaihi EELV 5e Celine Calvez LREM Celine Calvez LREM 6e Constance Le Grip LREM Constance Le Grip LREM 7e Jacques Marilossian LREM Pierre Cazeneuve LREM 8ste Jacques Maire LREM Prisca Thévenot LREM 9e Thierry Solère LREM Emmanuel Pellerin LREM 10e Florence Provendier LREM Gabriël Attal LREM 11e Laurianne Rossi LREM Aurélien Saintoul LFI 12e Jean-Louis Bourlanges Modem Jean-Louis Bourlanges Modem 13e Frederique Dumas LREM Maud Bregeon LREM Seine-Saint-Denis 1e Eric Coquerel LFI Eric Coquerel LFI 2e Stephane Peu PCF Stephane Peu PCF 3e Patrice Anato LREM Thomas Portes LFI 4e Marie-George Buffet PCF Soumya Bourouaha PCF 5e Jean-Christophe Lagarde UDI Raquel Garrido LFI 6e Bastien Lachaud LFI Bastien Lachaud LFI 7e Alexis Corbière LFI Alexis Corbière LFI 8ste Sylvie Charrière LREM Fatiha Keloua-Hachi PS 9e Sabine Rubin LFI Aurélie Trouvé LFI 10e Alain Ramadier LR Nadège Abomangoli LFI 11e Clémentine Autain LFI Clémentine Autain LFI 12e Stéphane Testé LREM Jérôme Legavre POI Val-de-Marne 1e Frédéric Descrozaille LREM Frédéric Descrozaille LREM 2e Jean François Mbaye LREM Clémence Guette LFI 3e Laurent Saint-Martin LREM Louis Boyard LFI 4e Maud Petit Modem Maud Petit Modem 5e Gilles Carrez LR Mathieu Lefèvre LREM 6e Guillaume Gouffier-Cha LREM Guillaume Gouffier-Cha LREM 7e Jean-Jacques Bridey LREM Rachel Keke LFI 8ste Michel Herbillon LR Michel Herbillon LR 9e Isabelle Santiago PS Isabelle Santiago PS 10e Mathilde Panot LFI Mathilde Panot LFI 11e Albane Gaillot LREM Sophie Taillé-Polian Gs Val-d'Oise 1e Antoine Savignat LR Emilie Chandler LREM 2e Guillaume Vuilletet LREM Guillaume Vuilletet LREM 3e Cécile Rilhac LREM Cécile Rilhac LREM 4e Naïma Moutchou LREM Naïma Moutchou horizonten 5e Fiona Lazaar LREM Paul Vannier LFI 6e Nathalie Elimas Modem Estelle Folest Modem 7e Dominique Da Silva LREM Dominique Da Silva LREM 8ste François Pupponi Modem Carlos Martens Bilongo LFI 9e Zivka-park LREM Arnaud Le Gall LFI 10e Aurélien Tache LREM Aurélien Tache LND Guadeloupe 1e Olivier Serva LREM Olivier Serva GUSR 2e Justine Benin Modem Christian Baptiste PPDG 3e Max Mathiasin Modem Max Mathiasin Modem 4e Hélène Vainqueur-Christophe PS Elie Califer PS Martinique 1e Josette Manin BPM Jiovanny William Peyi-A 2e Manuéla Kéclard-Mondésir Peyi-A Marcellinus Nadeau Peyi-A 3e Serge Letchimy PPM Johnny Hajjar PPM 4e Jean-Philippe Nilor Peyi-A Jean-Philippe Nilor Peyi-A Frans Guyana 1e Gabriël Serville Peyi Go Jean Victor Castor MDES 2e Lénaïck Adam GR Davy Rimane DVG Bijeenkomst 1e Philippe Naillet PS Philippe Naillet PS 2e Karine Lebon PLR Karine Lebon PLR 3e Nathalie Bassire LR Nathalie Bassire LR 4e David Lorion LR Emeline K/Bidi DVG 5e Jean-Hugues Ratenon LFI Jean-Hugues Ratenon LFI 6e Nadia Ramassamy LR Frédéric Maillot PLR 7e Jean-Luc Poudroux LR Perceval Gaillard LFI Mayotte 1e Ramlati Ali LREM Estelle Youssouffa DVD 2e Mansour Kamardine LR Mansour Kamardine LR Nieuw-Caledonië 1e Philippe Dunoyer CE Philippe Dunoyer CE 2e Philippe Gomes CE Nicolas Metzdorf Frans-Polynesië 1e Maina Salie Tapura Tematai Le Gayic Tavini 2e Nicole Sanquer een hier ia Steve Chailloux Tavini 3e Moetai Brotherson Tavini Moetai Brotherson Tavini Saint-Pierre-et-Miquelon 1e Stéphane Claireaux CSA Stéphane Lenormand ADVERTENTIE Wallis en Futuna 1e Napoleon Polutele DVG Mikaele Seo LREM Saint-Martin / Saint-Barthélemy 1e Claire Javais LR Frantz Gumbs LREM Franse ingezetenen in het buitenland 1e Roland Lescure LREM Roland Lescure LREM 2e Paula Forteza LREM Éléonore Caroit LREM 3e Alexandre Holroyd LREM Alexandre Holroyd LREM 4e Pieyre-Alexandre Anglade LREM Pieyre-Alexandre Anglade LREM 5e Stéphane Vojetta LREM Stéphane Vojetta LREM 6e Joachim Son-Vergeet LREM Marc Ferracci LREM 7e Frederic Petit Modem Frederic Petit Modem 8ste Meyer Habib UDI Meyer Habib UDI 9e M'jid El Guerrab LREM Karim Ben Cheikho Gs 10e Amal Amélia Lakrafi LREM Amal Amélia Lakrafi LREM 11e Anne Genetet LREM Anne Genetet LREM

    Nasleep

    Door het verlies van meer dan 100 zetels van het Ensemble, waren ze nu 44 zetels verwijderd van een meerderheid in de Nationale Assemblee en moeten ze steun vinden bij andere parlementsleden van zowel de linker- als de rechterkant van de politiek om een ​​werkende meerderheidsregering op te bouwen . President Macron vroeg premier Borne, die haar ontslag aanbood, om in functie te blijven met hetzelfde kabinet in een poging tijd te winnen volgens analisten om een ​​stabiele regering te vormen, met of zonder Borne. LFI verzocht op 5 juli om een

    Ondanks dat er geen deal met een partij wordt uitgesloten, wordt er gespeculeerd dat Macron en Ensemble een deal met UDC op het oog hebben. Ondanks eerder anders te hebben verklaard, bevestigde Jacob van UDC dat hij zou deelnemen aan gesprekken met Macron. Le Pen van RN en de leiders van twee NUPES-partijen, Olivier Faure (PS) en Fabien Roussel (PCF), verklaarden dat ze zouden deelnemen aan gesprekken met Macron. Mélenchon van LFI bevestigde dat hij niet zou deelnemen aan de gesprekken.

    Zie ook

    Opmerkingen:

    Referenties